MAX17009GTL+
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX17009GTL+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX17009GTL+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX17009GTL+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC CTLR VIDEO SERIAL DUAL 40TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $23.74 | $22.553 | $16.44 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $15.618 | $11.037 | $10.863 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 0 V ~ 1.550 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4 V ~ 26 V |
| Supplier Device Package: | 40-TQFN (5x5) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 40-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Controller, AMD SVI Voltage Regulator IC 2 Output 40-TQFN (5x5) |
| Base Part Number: | MAX17009 |
| Applications: | Controller, AMD SVI |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX17009GTL+, use the request quote form to request MAX17009GTL+ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX17009GTL+.The price and lead time for MAX17009GTL+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX17009GTL+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

