MAX16946GEE/V+
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX16946GEE/V+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX16946GEE/V+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX16946GEE/V+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC REG LDO/SWITCH ADJ 16QSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.69 | $4.456 | $3.25 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $3.088 | $2.176 | $2.142 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 18 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-QSOP-EP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Automotive Systems, Remote Power PMIC 16-QSOP-EP |
| Current - Supply: | 2.1mA |
| Base Part Number: | MAX16946 |
| Applications: | Automotive Systems, Remote Power |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX16946GEE/V+, use the request quote form to request MAX16946GEE/V+ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX16946GEE/V+.The price and lead time for MAX16946GEE/V+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX16946GEE/V+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

