MAX16059ATT26+
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX16059ATT26+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX16059ATT26+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX16059ATT26+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC SUPERVISOR OD 2.6V 6-TDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 2.625V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | 6-TDFN-EP (3x3) |
| Series: | - |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Reset Timeout: | Adjustable/Selectable |
| Reset: | Active Low |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-TDFN-EP (3x3) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX16059ATT26+, use the request quote form to request MAX16059ATT26+ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX16059ATT26+.The price and lead time for MAX16059ATT26+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX16059ATT26+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
