MAX14626ETT+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX14626ETT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX14626ETT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX14626ETT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | MAX14626 Series 40 V 20 mA Surface Mount Current Loop Protector TDFN-6EP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.175 | $1.061 | $0.957 | $0.936 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Current Loop Protector |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-TDFN-EP (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Output Type: | 4 ~ 20mA |
| Other Names: | MAX14626ETT+TCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Input Type: | 4 ~ 20mA |
| Current - Supply: | 40µA |
| Base Part Number: | MAX14626 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX14626ETT+T, use the request quote form to request MAX14626ETT+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX14626ETT+T.The price and lead time for MAX14626ETT+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX14626ETT+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

