MAX1455AUE+
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX1455AUE+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX1455AUE+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX1455AUE+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC AUTO SNSR SIGNAL COND 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $14.76 | $14.022 | $11.56 | |||
| 50 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $10.982 | $10.64 | $9.599 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Automotive |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Analog |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Input Type: | Analog |
| Current - Supply: | 6mA |
| Base Part Number: | MAX1455 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX1455AUE+, use the request quote form to request MAX1455AUE+ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX1455AUE+.The price and lead time for MAX1455AUE+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX1455AUE+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

