MAULFLEX-612-144IN
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAULFLEX-612-144IN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAULFLEX-612-144IN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAULFLEX-612-144IN |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HOSE 0.312" ID ETFE 12' BLACK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $284.022 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wall Thickness: | - |
|---|---|
| Type Attributes: | Convoluted, Corrugated |
| Type: | Wire Loom, Protective Hose |
| Series: | Maulflex |
| Other Names: | 457527-000 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Liquid Protection: | Fluid Resistant, Oil Resistant |
| Length: | 12.00' (3.66m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Heat Protection: | Flame Retardant |
| Features: | Chemical Resistant, Crush Resistant, EMI Resistant, Shielded, Solvent Resistant |
| Environment Protection: | - |
| Diameter - Outside: | 0.571" (14.50mm) |
| Diameter - Inside: | 0.312" (7.92mm) |
| Detailed Description: | Black Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated Convoluted, Corrugated Wire Loom, Protective Hose 0.312" (7.92mm) 12.00' (3.66m) |
| Color: | Black |
| Abrasion Protection: | Abrasion Resistant |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAULFLEX-612-144IN, use the request quote form to request MAULFLEX-612-144IN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAULFLEX-612-144IN.The price and lead time for MAULFLEX-612-144IN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAULFLEX-612-144IN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

