MASW-000936-14000T
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MASW-000936-14000T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MASW-000936-14000T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MASW-000936-14000T |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | IC RF SWITCH SPDT 16-PQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.021 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | ±15V, 28V |
|---|---|
| Topology: | Reflective |
| Test Frequency: | 2.7GHz |
| Supplier Device Package: | 16-PQFN (4x4) |
| Series: | - |
| RF Type: | WiFi, WiMAX |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-LQFN Exposed Pad |
| P1dB: | - |
| Other Names: | 1465-1353-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolation: | 50dB |
| Insertion Loss: | 0.2dB |
| Impedance: | - |
| IIP3: | 72dBm |
| Frequency Range: | 50MHz ~ 6GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Switch IC WiFi, WiMAX SPDT 6GHz 16-PQFN (4x4) |
| Circuit: | SPDT |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MASW-000936-14000T, use the request quote form to request MASW-000936-14000T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MASW-000936-14000T.The price and lead time for MASW-000936-14000T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MASW-000936-14000T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

