MAS27A29ERB120Q
Mallory Sonalert Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAS27A29ERB120Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAS27A29ERB120Q with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAS27A29ERB120Q |
|---|---|
| Manufacturer | Mallory Sonalert Products |
| Description | AUDIO PIEZO IND 60-130V CHASSIS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.30 | $6.607 | $6.029 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $5.616 | $5.244 | $5.162 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Range: | 60 ~ 130V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 120V |
| Termination: | Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.248" (6.30mm) |
| Technology: | Piezo |
| Sound Pressure Level (SPL): | 90dB @ 120V, 30cm |
| Size / Dimension: | 1.752" L x 1.220" W (44.50mm x 31.00mm) |
| Series: | MAS |
| Ratings: | - |
| Port Location: | Top |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 458-1117 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Operating Mode: | Single Tone |
| Mounting Type: | Panel Mount, Flange, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | AC |
| Height - Seated (Max): | 1.008" (25.60mm) |
| Frequency: | Multiple |
| Duration: | - |
| Driver Circuitry: | Indicator, Internally Driven |
| Detailed Description: | Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 120V 20mA Multiple 90dB @ 120V, 30cm Panel Mount, Flange, Right Angle Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.248" (6.30mm) |
| Current - Supply: | 20mA |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAS27A29ERB120Q, use the request quote form to request MAS27A29ERB120Q pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAS27A29ERB120Q.The price and lead time for MAS27A29ERB120Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAS27A29ERB120Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




