MAPM-020512-040C00
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAPM-020512-040C00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAPM-020512-040C00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAPM-020512-040C00 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | IC RF AMP GP 20MHZ-512MHZ MODULE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 28V |
|---|---|
| Test Frequency: | - |
| Supplier Device Package: | Module |
| Series: | - |
| RF Type: | General Purpose |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 7-SIP Module |
| P1dB: | 46dBm |
| Other Names: | 1465-1129 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 8dB |
| Frequency: | 20MHz ~ 512MHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC General Purpose 20MHz ~ 512MHz Module |
| Current - Supply: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAPM-020512-040C00, use the request quote form to request MAPM-020512-040C00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAPM-020512-040C00.The price and lead time for MAPM-020512-040C00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAPM-020512-040C00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

