MAPLAD6.5KP43AE3
Buy MAPLAD6.5KP43AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAPLAD6.5KP43AE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 43V 69.4V MINI-PLAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
117 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:Mini-PLAD
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-5073
1086-5073-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):93A