MAPLAD18KP60CAE3
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAPLAD18KP60CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAPLAD18KP60CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 60V 96.8V PLAD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:96.8V
Voltage - Breakdown (Min):66.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:PLAD
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:18000W (18kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):186A