MAPLAD18KP43CAE3
Buy MAPLAD18KP43CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAPLAD18KP43CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 43V 69.4V PLAD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Type:Zener
Supplier Device Package:PLAD
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:18000W (18kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):260A