MAPLAD15KP30AE3
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAPLAD15KP30AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAPLAD15KP30AE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 30V 48.4V PLAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:PLAD
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-4717
1086-4717-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):309A