MAP2XAAAR02R262X
Conec
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAP2XAAAR02R262X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAP2XAAAR02R262X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAP2XAAAR02R262X |
|---|---|
| Manufacturer | Conec |
| Description | 15P F/M ADAPTER 4-40 JACK SCREW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 100V |
|---|---|
| Shielding: | - |
| Shell Material, Finish: | Steel, Tin Plated |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Number of Rows: | 2 |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP20 |
| Includes: | 3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws |
| Housing Color: | Silver |
| Features: | Filter |
| Detailed Description: | Adapter Connector D-Sub, 15 Pin Male To D-Sub, 15 Pin Female Free Hanging (In-Line) |
| Current Rating: | 7.5A |
| Convert To (Adapter End): | D-Sub, 15 Pin Male |
| Convert From (Adapter End): | D-Sub, 15 Pin Female |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Style: | Connector Saver |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAP2XAAAR02R262X, use the request quote form to request MAP2XAAAR02R262X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAP2XAAAR02R262X.The price and lead time for MAP2XAAAR02R262X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAP2XAAAR02R262X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


