MALSECL00AE322DARK
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MALSECL00AE322DARK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MALSECL00AE322DARK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MALSECL00AE322DARK |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.306 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 16V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Series: | ECL |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 177mA @ 120Hz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.260" (6.60mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 260 mOhm @ 100kHz |
| Detailed Description: | 220µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 220µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MALSECL00AE322DARK, use the request quote form to request MALSECL00AE322DARK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MALSECL00AE322DARK.The price and lead time for MALSECL00AE322DARK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MALSECL00AE322DARK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

