MALREKE05DE333H00K
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKE05DE333H00K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKE05DE333H00K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MALREKE05DE333H00K |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.398 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Series: | EKE |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 477.9mA @ 120Hz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 100 mOhms |
| Height - Seated (Max): | 0.866" (22.00mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 402 mOhm @ 120Hz |
| Detailed Description: | 330µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 402 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 330µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MALREKE05DE333H00K, use the request quote form to request MALREKE05DE333H00K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MALREKE05DE333H00K.The price and lead time for MALREKE05DE333H00K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MALREKE05DE333H00K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

