MALREKE00FE433B00K
Angstrohm / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKE00FE433B00K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKE00FE433B00K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MALREKE00FE433B00K |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay BC Components |
| Description | CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.552 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | 3300µF |
|---|---|
| Surface Mount Land Size: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Series: | EKE |
| RoHS Status: | Bulk |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ripple Current: | Polar |
| Polarization: | Radial, Can |
| Pitch - Connector: | 6.3V |
| Package / Case: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Capacitors: | 1.078A @ 120Hz |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | MALREKE00FE433B00K |
| Lifetime @ Temp.: | 113 mOhm @ 120Hz |
| Impedance: | 50 mOhm |
| Height - Seated (Max): | 0.866" (22.00mm) |
| Expanded Description: | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 113 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
| Description: | CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL |
| Applications: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MALREKE00FE433B00K, use the request quote form to request MALREKE00FE433B00K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MALREKE00FE433B00K.The price and lead time for MALREKE00FE433B00K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MALREKE00FE433B00K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


