MALREKE00BA247HL0K
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKE00BA247HL0K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKE00BA247HL0K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MALREKE00BA247HL0K |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 7500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.129 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Series: | EKE |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 112.5mA @ 120Hz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 27 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 430 mOhms |
| Height - Seated (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.822 Ohm @ 120Hz |
| Detailed Description: | 47µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2.822 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 47µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MALREKE00BA247HL0K, use the request quote form to request MALREKE00BA247HL0K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MALREKE00BA247HL0K.The price and lead time for MALREKE00BA247HL0K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MALREKE00BA247HL0K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

