MALREKB00BA315EL0K
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKB00BA315EL0K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MALREKB00BA315EL0K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MALREKB00BA315EL0K |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 7500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.111 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Series: | EKB |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 185mA @ 120Hz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.41 Ohm @ 120Hz |
| Detailed Description: | 150µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1.41 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 150µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MALREKB00BA315EL0K, use the request quote form to request MALREKB00BA315EL0K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MALREKB00BA315EL0K.The price and lead time for MALREKB00BA315EL0K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MALREKB00BA315EL0K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

