MALIEYH07BU456F02K
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MALIEYH07BU456F02K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MALIEYH07BU456F02K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MALIEYH07BU456F02K |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 35V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Series: | EYH |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | 0.886" (22.50mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 1.063" (27.00mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Detailed Description: | 5600µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 5600µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MALIEYH07BU456F02K, use the request quote form to request MALIEYH07BU456F02K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MALIEYH07BU456F02K.The price and lead time for MALIEYH07BU456F02K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MALIEYH07BU456F02K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

