MAL218097707E3
Electro-Films (EFI) / Vishay
MAL218097707E3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAL218097707E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAL218097707E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM POLY 1000UF 20% 4V SMD
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:180 CPS
Ripple Current @ High Frequency:4.3A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:4756PHTR
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:14 mOhms
Height - Seated (Max):0.303" (7.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:1000µF 4V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:1000µF