MAL215370221E3
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAL215370221E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAL215370221E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAL215370221E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 35V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Series: | 153 CRV |
| Ripple Current @ High Frequency: | 337.5mA @ 100kHz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Other Names: | 2222 153 60221-ND 2222.153.60221 2222.153.60221-ND 222215360221 Q3821440AA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 290 mOhm |
| Detailed Description: | 220µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 290 mOhm 3000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 220µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAL215370221E3, use the request quote form to request MAL215370221E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAL215370221E3.The price and lead time for MAL215370221E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAL215370221E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

