MAL213814222E3
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAL213814222E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAL213814222E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAL213814222E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 2200UF 20% 10V AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 780 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.481 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 10V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm) |
| Series: | 138 AML |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 890mA @ 100Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.068A @ 10kHz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Other Names: | 2222 138 14222 222213814222 4193PHBK MAL213814222 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 10000 Hrs @ 105°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 190 mOhms |
| Height - Seated (Max): | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 220 mOhm @ 100Hz |
| Detailed Description: | 2200µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 220 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C |
| Capacitance: | 2200µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAL213814222E3, use the request quote form to request MAL213814222E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAL213814222E3.The price and lead time for MAL213814222E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAL213814222E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

