MAL211890509E3
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAL211890509E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAL211890509E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAL211890509E3 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP ALUM 470UF 20% 25V AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.526 | $1.42 | $1.368 | $1.363 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia x 0.984" L (10.00mm x 25.00mm) |
| Series: | 118 AHT |
| Ripple Current @ High Frequency: | 392.4mA @ 10kHz |
| Ratings: | - |
| Polarization: | Polar |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Other Names: | 2222 118 90509 222211890509 4129PHTB |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 4000 Hrs @ 125°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 570 mOhms |
| Height - Seated (Max): | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 610 mOhm |
| Detailed Description: | 470µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 610 mOhm 4000 Hrs @ 125°C |
| Capacitance: | 470µF |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAL211890509E3, use the request quote form to request MAL211890509E3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAL211890509E3.The price and lead time for MAL211890509E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAL211890509E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
