MAL210222472E3
Buy MAL210222472E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAL210222472E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 4700UF 20% 200V SCREW
(In US Dollars)
112 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.559" Dia (65.00mm)
Series:102 PHR-ST
Ripple Current @ Low Frequency:12.5A @ 100Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Screw Terminals
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.122" (28.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:26 mOhms
Height - Seated (Max):4.358" (110.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):37 mOhm @ 100Hz
Detailed Description:4700µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance:4700µF