MAL210217222E3
Electro-Films (EFI) / Vishay
MAL210217222E3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAL210217222E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAL210217222E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
(In US Dollars)
112 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:2.559" Dia (65.00mm)
Series:102 PHR-ST
Ripple Current @ High Frequency:15.15A @ 10kHz
Ratings:-
Polarization:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Screw Terminals
Other Names:4584PHBK
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lifetime @ Temp.:10000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:1.122" (28.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:35 mOhms
Height - Seated (Max):4.165" (105.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):55 mOhm
Detailed Description:2200µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 55 mOhm 10000 Hrs @ 85°C
Capacitance:2200µF