MAL203633331E3
Buy MAL203633331E3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAL203633331E3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.323" Dia (8.20mm)
Series:036 RSP
Ripple Current @ Low Frequency:300mA @ 100Hz
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lifetime @ Temp.:3000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:520 mOhms
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C
Capacitance:330µF