MAGX-003135-120L00
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAGX-003135-120L00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAGX-003135-120L00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAGX-003135-120L00 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | FET RF 65V 3.5GHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | HEMT |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | - |
| Power - Output: | 120W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | - |
| Other Names: | 1465-1094 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 11.2dB |
| Frequency: | 3.1GHz ~ 3.5GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet HEMT 50V 300mA 3.1GHz ~ 3.5GHz 11.2dB 120W |
| Current Rating: | 9mA |
| Current - Test: | 300mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAGX-003135-120L00, use the request quote form to request MAGX-003135-120L00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAGX-003135-120L00.The price and lead time for MAGX-003135-120L00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAGX-003135-120L00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

