MADP-000907-14020W
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MADP-000907-14020W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MADP-000907-14020W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MADP-000907-14020W |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | PIN DIODE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | 300 pcs | 500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.747 | $2.479 | $2.224 | |||
| 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |||
| $1.876 | $1.782 | $1.715 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 45V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 2-FlipChip |
| Series: | - |
| Resistance @ If, F: | 7 Ohm @ 10mA, 1GHz |
| Power Dissipation (Max): | 100mW |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 2-FlipChip |
| Other Names: | 1465-1780 |
| Operating Temperature: | 175°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | PIN - Single |
| Detailed Description: | RF Diode PIN - Single 45V 100mW 2-FlipChip |
| Capacitance @ Vr, F: | 0.03pF @ 10V, 1MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MADP-000907-14020W, use the request quote form to request MADP-000907-14020W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MADP-000907-14020W.The price and lead time for MADP-000907-14020W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MADP-000907-14020W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

