MAC223A6,127
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAC223A6,127 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAC223A6,127 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAC223A6,127 |
|---|---|
| Manufacturer | WeEn Semiconductors Co., Ltd |
| Description | TRIAC 400V 25A TO220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.62 | $1.458 | $1.172 | $0.963 | $0.798 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Off State: | 400V |
|---|---|
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): | 1.5V |
| Triac Type: | Standard |
| Supplier Device Package: | TO-220AB |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Other Names: | 1740-1185 568-8348-5 568-8348-5-ND 934056929127 MAC223A6 MAC223A6,127-ND MAC223A6-ND MAC223A6127 |
| Operating Temperature: | 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | TRIAC Standard 400V 25A Through Hole TO-220AB |
| Current - On State (It (RMS)) (Max): | 25A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): | 190A, 230A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 30mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max): | 50mA |
| Configuration: | Single |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAC223A6,127, use the request quote form to request MAC223A6,127 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAC223A6,127.The price and lead time for MAC223A6,127 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAC223A6,127.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

