MABA-011039
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MABA-011039 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MABA-011039 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MABA-011039 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | BALUN 1MHZ-300MHZ 75/75 6SMD GW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.38 | $1.901 | $1.544 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $1.505 | $1.465 | $1.426 | |||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Return Loss (Min): | 21dB |
| Phase Difference: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 6-SMD (5 Leads), Gull Wing |
| Other Names: | 1465-1698-1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss (Max): | 0.7dB |
| Impedance - Unbalanced/Balanced: | 75 / 75 Ohm |
| Frequency Range: | 1MHz ~ 300MHz |
| Detailed Description: | RF Balun 1MHz ~ 300MHz 75 / 75 Ohm 6-SMD (5 Leads), Gull Wing |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MABA-011039, use the request quote form to request MABA-011039 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MABA-011039.The price and lead time for MABA-011039 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MABA-011039.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

