MABA-009210-CT1760
MA-COM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MABA-009210-CT1760 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MABA-009210-CT1760 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MABA-009210-CT1760 |
|---|---|
| Manufacturer | MA-COM |
| Description | 1: 1 Transmission Line Balun Transformer 50 1200 MHz | BALUN 50MHZ-1.2GHZ 1: 1 4SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.678 | $2.417 | $2.18 | $2.133 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Return Loss (Min): | - |
| Phase Difference: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Other Names: | 1465-1307-1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss (Max): | 1.93dB |
| Impedance - Unbalanced/Balanced: | 1:1 |
| Frequency Range: | 50MHz ~ 1.2GHz |
| Detailed Description: | RF Balun 50MHz ~ 1.2GHz 1:1 4-SMD, No Lead |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MABA-009210-CT1760, use the request quote form to request MABA-009210-CT1760 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MABA-009210-CT1760.The price and lead time for MABA-009210-CT1760 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MABA-009210-CT1760.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

