MA15KP24AE3
Microsemi
MA15KP24AE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MA15KP24AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MA15KP24AE3
Manufacturer Microsemi Corporation
Description TVS DIODE 24VWM 40.7VC DO204AR
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26.7V
Voltage - Breakdown (Min):24V
Voltage - Breakdown:DO-204AR
Type:Zener
Series:Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:15000W (15kW)
Power - Peak Pulse:369A
Polarization:DO-204AR, Axial
Other Names:1086-3784
1086-3784-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:MA15KP24AE3
Current - Peak Pulse (10/1000µs):40.7V