MA101A300KAA
AVX Corporation
MA101A300KAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MA101A300KAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MA101A300KAA
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 30PF 100V NP0 AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Series:Ceralam® MA
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:30pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:30pF