M9MZ90GB4YGA
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M9MZ90GB4YGA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M9MZ90GB4YGA
Manufacturer Panasonic
Description MOTOR INDUCT 90MM 100V 90W
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200, 220VAC
Type:AC Motor
Torque - Rated (oz-in / mNm):73.64 / 520
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:Square - 3.543" x 3.543" (90.00mm x 90.00mm)
Series:-
RPM:1650 RPM
Power - Rated:90W
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Mounting Hole Spacing:4.094" (104.00mm)
Motor Type:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Length - Shaft and Bearing:0.807" (20.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gear Reduction Ratio:-
Function:Gearmotor
Features:-
Encoder Type:-
Diameter - Shaft:-
Detailed Description:AC Motor Gearmotor 1650 RPM 90W 200, 220VAC