M80-5712005
Buy M80-5712005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M80-5712005
Manufacturer Harwin
Description 10+10 WAY MALE CRIMP S/BORE
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:24-28 AWG
Series:Datamate J-Tek
Row Spacing:0.079" (2.00mm)
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Number of Rows:2
Number of Positions:20
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Fastening Type:-
Detailed Description:20 Position Rectangular Header Connector Crimp Gold 24-28 AWG