M55342K09B127BRWS
Dale / Vishay
M55342K09B127BRWS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342K09B127BRWS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342K09B127BRWS
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 127K OHM 0.1% 1W 2512
(In US Dollars)
100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Resistance:127 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tray
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:M55342K09B127BRWS-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:127 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film