M55342K09B100DMTSV
Dale / Vishay
M55342K09B100DMTSV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342K09B100DMTSV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342K09B100DMTSV
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Other Names:M55342K09B100DMTSV-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:100 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film