M55342K08B301ARWS
Dale / Vishay
M55342K08B301ARWS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342K08B301ARWS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342K08B301ARWS
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 301 OHM 0.1% 0.8W 2010
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Resistance:301 Ohms
Power (Watts):0.8W
Packaging:Tray
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Other Names:M55342K08B301ARWS-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:301 Ohms ±0.1% 0.8W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film