M55342K06B47J0RTSV
Dale / Vishay
M55342K06B47J0RTSV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342K06B47J0RTSV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342K06B47J0RTSV
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 47 OHM 5% 0.15W 0705
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0705
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Resistance:47 Ohms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:M55342K06B47J0RTSV-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:47 Ohms ±5% 0.15W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film