M55342K06B100ART3
Dale / Vishay
M55342K06B100ART3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342K06B100ART3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342K06B100ART3
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 100 OHM 0.1% 0.15W 0705
(In US Dollars)
300 pcs600 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:0705
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:M55342K06B100ART3-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:100 Ohms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Military, Non-Inductive Thin Film