M55342H04B15E8RWS
Dale / Vishay
M55342H04B15E8RWS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M55342H04B15E8RWS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M55342H04B15E8RWS
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES SMD 15.8K OHM 1% 0.15W 1505
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1505
Size / Dimension:0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Series:Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Resistance:15.8 kOhms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tray
Package / Case:Nonstandard
Other Names:M55342H04B15E8RWS-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.033" (0.84mm)
Features:Military, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:15.8 kOhms ±1% 0.15W Chip Resistor Nonstandard Military, Non-Inductive Thin Film