M50-4800945
Harwin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M50-4800945 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M50-4800945
Manufacturer Harwin Inc.
Description CONN HDR 1.27MM R/A AU 18POS
(In US Dollars)
1066 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Series:Archer M50
RoHS Status:Tube
Number of Rows:2
Number of Positions:18
Number of Conductors:0.050" (1.27mm)
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Molding Height Above Board:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Insulation:All
Manufacturer Part Number:M50-4800945
Features:-
Expanded Description:18 Position Header BTB Connector Gold 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle
Contact Mating Length:0.222" (5.65mm)
Contact Finish Thickness:Gold
Connector Type:Shrouded
Color:Black
Cable Pitch:-
Cable Diameter:-
Adapter Type:0.050" (1.27mm)