M3UFK-6006R
3M
M3UFK-6006R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M3UFK-6006R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M3UFK-6006R
Manufacturer 3M
Description IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MCF60K
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Usage:-
Shielding:Unshielded
Series:-
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Number of Rows:2
Number of Positions:60
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Polarizing Key, Strain Relief (Socket); Flange (Card Edge)
Detailed Description:60 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Card Edge 0.500' (152.40mm, 6.00")