M39003/01-2864/HSD
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M39003/01-2864/HSD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M39003/01-2864/HSD
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 0.12UF 10% 75V AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:75V
Type:Hermetically Sealed
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Series:Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:M39003/01-2864/HSD-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:Military
Failure Rate:R (0.01%)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:0.12µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75V Axial
Capacitance:0.12µF