M310210
Ethertronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M310210 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M310210 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | M310210 |
|---|---|
| Manufacturer | Ethertronics |
| Description | RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.937 | |||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.02 |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | Savvi™ |
| Return Loss: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | 939-1033 939-1033-2 939-1033-ND M310210-1K M310210-1K 01 M3102101K |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.043" (1.08mm) |
| Gain: | -1.3dB |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.4GHz Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Chip RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz -1.3dB Solder Surface Mount |
| Applications: | Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply M310210, use the request quote form to request M310210 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M310210.The price and lead time for M310210 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# M310210.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



