M27W402-100B6
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M27W402-100B6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M27W402-100B6
Manufacturer STMicroelectronics
Description IC Eprom 4KBIT Parallel 40DIP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 610 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
108 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:2.7 V ~ 3.6 V
Technology:EPROM - OTP
Supplier Device Package:40-PDIP
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:40-DIP (0.600", 15.24mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)