M15KP26CAE3
Microsemi
M15KP26CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M15KP26CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. M15KP26CAE3
Manufacturer Microsemi Corporation
Description TVS DIODE 26VWM 44VC DO204AR
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:28.9V
Voltage - Breakover:1
Voltage - Breakdown (Min):26V
Voltage - Breakdown:DO-204AR
Type:Zener
Series:Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:15000W (15kW)
Power - Peak Pulse:341A
Polarization:DO-204AR, Axial
Other Names:1086-3326
1086-3326-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:M15KP26CAE3
Current - Peak Pulse (10/1000µs):44V