M1316-3005-B-12
RAF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M1316-3005-B-12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M1316-3005-B-12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | M1316-3005-B-12 |
|---|---|
| Manufacturer | RAF |
| Description | HEX STANDOFF M3X0.5 BRASS 19MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.02 | $1.35 | $1.181 | |||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $1.147 | $1.113 | $1.012 | |||
Specifications
Data sheet
| Type: | Hex Standoff |
|---|---|
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Series: | - |
| Screw, Thread Size: | M3x0.5 |
| Plating: | Zinc |
| Other Names: | 1772-1307 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Brass |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Length - Overall: | 0.748" (19.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Gender: | Female, Female |
| Features: | - |
| Diameter - Outside: | 0.236" (5.99mm) Hex |
| Diameter - Inside: | - |
| Detailed Description: | Hex Standoff Threaded M3x0.5 Brass 0.748" (19.00mm) |
| Color: | - |
| Between Board Height: | 0.748" (19.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply M1316-3005-B-12, use the request quote form to request M1316-3005-B-12 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M1316-3005-B-12.The price and lead time for M1316-3005-B-12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# M1316-3005-B-12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

