LZ1-30B200-EB34
LED Engin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LZ1-30B200-EB34 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LZ1-30B200-EB34 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LZ1-30B200-EB34 |
|---|---|
| Manufacturer | LED Engin |
| Description | LED EMITTER BLU 465NM MINI MCPCB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 465nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Viewing Angle: | 80° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 11.50mm Diameter |
| Series: | LZ1 |
| Packaging: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 8 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | 3.20mm |
| Lens Type: | Domed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 4.60mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 28 lm (24 lm ~ 31 lm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module LZ1 Blue Round |
| Current - Test: | 1A |
| Current - Max: | 1.2A |
| Configuration: | Round |
| Color: | Blue |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LZ1-30B200-EB34, use the request quote form to request LZ1-30B200-EB34 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LZ1-30B200-EB34.The price and lead time for LZ1-30B200-EB34 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LZ1-30B200-EB34.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

